7.855,06 TL BIST 100 BIST 100
3,90 CNY CNY CNY
28,92 $ USD USD
€31,16 EUR EUR
0,13 CNY CNY/EUR CNY/EUR
38,38 TL Faiz Faiz
74,67 $ Petrol(brent) Petrol(brent)
23,80 $ Gümüş(ons) Gümüş(ons)
3,75 $ Bakır(lb) Bakır(lb)
132,52 $ Demir Cevheri (CME) Demir Cevheri (CME)
385,00 $ Gemi Söküm Gemi Söküm
1.883,86 TL Altın(gr) Altın(gr)

Uluslararası Gayrimenkul Fuarı MIPIM, 15-18 Mart'ta Düzenlenecek

Dünyanın önde gelen gayrimenkul fuarlarından MIPIM, 15-18 Mart'ta Fransa'nın Cannes şehrinde 31. kez gerçekleştirilecek.

Uluslararası Gayrimenkul Fuarı MIPIM, 15-18 Mart'ta Düzenlenecek

Alkaş'tan yapılan açıklamaya göre, RE360 Gayrimenkul Buluşması, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum'un katılımıyla hibrit olarak gerçekleştirildi.

Türkiye gayrimenkul sektörü ve paydaşlarını bir araya getiren, kamu ve özel sektör iş birliğiyle sektörü daha ileriye taşımayı hedefleyen etkinliğe, 1.000'den fazla kişi katılırken, 8 ülkeden yüzlerce kişi çevrim içi olarak takip etti.

RE360'ta uluslararası gayrimenkul fuarı MIPIM'in de tanıtımı gerçekleştirildi. Her yıl 1 milyonu aşkın kartvizit alışverişinin yapıldığı dünyanın en önemli gayrimenkul fuarı MIPIM, 15-18 Mart'ta Cannes şehrinde 31. kez gerçekleştirilecek.

Dünya genelinde 100 ülkeden 25 binin üzerinde sektör profesyonelinin hazır bulunduğu organizasyonda bu yıl Gayrimenkul Yatırımcıları Derneği (GYODER), 300 metrekarelik "İstanbul Çadırı" ile sektör temsilcilerini yabancı yatırımcılarla buluşturacak.

GYODER, fuar boyunca 4T olarak tanımladığı ana vizyonu çerçevesinde "tasarım, teknoloji, toplum ve tabiat" konularında paneller gerçekleştirecek ve alanında lider konuşmacıları misafir ederek Türkiye'nin sektördeki öncü duruşunu, başarılarını yabancı yatırımcılarla paylaşacak. Türk şirketlerine yeni iş bağlantılarının kapılarını aralayacak organizasyon, Türkiye'ye yurt dışından yeni yatırımların gelmesine de önayak olacak.

"İstanbul çadırı fuarın en görünür yerlerinden birinde boy gösterecek"

Açıklamada tanıtımdaki konuşmasına yer verilen GYODER Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kalyoncu, Türkiye'nin dünya çapındaki inşaat ve gayrimenkul projelerinin sunulacağı GYODER İstanbul Çadırı'nın, MIPIM 2022'in fuaye alanında en görünür ve etkin alanların birinde yerini alacağını bildirdi.

Bu yıl MIPIM'de ana amacın, kurumsal yabancı yatırımcılarla birebir görüşmelerin sağlanabilmesi için gerekli altyapının kurulmasını sağlamak olduğunu belirten Kalyoncu, şunları kaydetti:

"Ülkemize yeni yatırımlar çekmek ve uluslararası yatırımcılar için fırsatlar ülkesi olduğunu, geliştiricilerimizin son derece yetkin ve dünya çapında firmalar olduğunu, mevzuatlarımızın yabancı yatırımcılara kolaylık sağlamak adına düzenlendiğini aktarmamız gerekiyor. Tüm fuar boyunca 4T olarak tanımladığımız ana vizyonumuz çerçevesinde tasarım, teknoloji, toplum ve tabiat konularında paneller gerçekleştireceğiz ve deneyimli konuşmacıları misafir edeceğiz."

"Ülkemiz global anlamda bir cazibe merkezi haline geldi"

Alkaş Yönetim Kurulu Başkanı ve resmi MIPIM temsilcisi Avi Alkaş da dünya yatırımcılarının gözünü Türkiye'ye çevirdiğini ve global anlamda ülkenin bir cazibe merkezi haline geldiğini bildirdi.

Alkaş, "Son dönemlerde gayrimenkuldeki değerlenmeyle birlikte dünya yatırımcıları odağına Türk emlak piyasasını aldı. Avrupa'dan Asya'ya, Orta Doğu'dan Afrika'ya kadar global anlamda büyük talep artışı olduğunu gözlemliyoruz. Türk gayrimenkul sektörünün avantajlarını dünyanın en önde gelen gayrimenkul fuarı MIPIM'de de anlatacağız." ifadelerini kullandı.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı

Bu içeriğe sadece +plus aboneler erişebilir.

Piyasalara dair düşüncelerinizi paylaşmak ve daha fazla yoruma ulaşmak için hemen ABONE OLUN!
ABONE OLUN Zaten bir hesabınız varsa Oturum Açın

En çok okunan haberler

MiningWorld Russia 2024, 23-25 ​​Nisan'da Moskova'da Crocus Expo'da gerçekleşecek

7 Aralık 2023 Perşembe

WIN EURASIA 2024 Ziyaretçi Kayıtları Başladı!

6 Aralık 2023 Çarşamba

19. Uluslararası Asansör İstanbul, 2025 Mayıs’ında yapılacak

6 Aralık 2023 Çarşamba

RUPLASTICA ,2024 fuarına hazırlanıyor!

2 Kasım 2023 Perşembe

IPS Global, 27-29 Şubat 2024 tarihlerinde BAE / Dubai World Trade Center’ da düzenlenecek

15 Kasım 2023 Çarşamba
İzleme Listesi
Genişlet
İzleme listeniz boş

Favori emtialarınızı hızlı erişim için ekleyin ve son fiyat değişim haberlerini kaçırmayın.


Takip ettiğiniz haber kategorisi bulunmuyor
Bildirim Tercihlerini Düzenle
E-Bülten Aboneliği
En güncel haberleri ve günlük demir fiyatlarını e-posta ve sms olarak almak için kayıt olun.
Şimdi Plus Abonesi Olun!
3 gün ücretsiz deneyin!
Şimdi Abone Olun
Tarafsız Fiyatlar
Haberdar Olun
İl Demir Fiyatları
Yorumlar ve Analizler
Şimdi Abone Olun