9.097,15 TL BIST 100 BIST 100
4,37 CNY CNY CNY
31,35 $ USD USD
€34,05 EUR EUR
0,13 CNY CNY/EUR CNY/EUR
45,26 TL Faiz Faiz
83,55 $ Petrol(brent) Petrol(brent)
23,12 $ Gümüş(ons) Gümüş(ons)
3,85 $ Bakır(lb) Bakır(lb)
113,89 $ (CME) 62% Fe (CME) 62% Fe
392,00 $ Gemi Söküm Gemi Söküm
2.100,60 TL Altın(gr) Altın(gr)

Sur Yapı Antalya’da teslimler yapmaya devam ediyor

2 bin 500 konutun teslim edildiği projede, geçen ay teslimine başlanan F parsel ile birlikte 1.032 konut daha sahipleriyle buluşuyor...

Sur Yapı Antalya’da teslimler yapmaya devam ediyor

Sur Yapı'dan yapılan açıklamaya göre, Sur Yapı, Avrupa’nın ve Türkiye’nin en büyük kentsel dönüşüm projelerinden Sur Yapı Antalya’da teslimlere devam ediyor.

Daha önce 2 bin 500 konutun teslim edildiği projede geçen ay teslimine başlanan F parsel ile birlikte 1.032 konutu daha sahipleriyle buluşuyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Sur Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Altan Elmas, ocak ayının sonuna kadar 3 bin 600 konutun teslim edilmiş olacağını belirterek, kaba inşaatları biten, dış cepheleri bitmek ve bütün ince iş kalemleri başlamak üzere olan B ve C parsellerin tamamını 2023 yılının haziran ayının sonuna kadar tamamlayarak teslim edeceklerini açıkladı.

Elmas, salgın, kur şoku, yükselen döviz kurları ve Rusya-Ukrayna savaşı gibi Türkiye ve dünya ekonomisini olumsuz etkileyen gelişmelere rağmen Sur Yapı’nın son 3 yıldır kesintisiz bir teslim performansı gösterdiğini aktararak, “Sur Yapı Antalya’da geçtiğimiz ay teslimlerine başladığımız ve F parsel ile birlikte 1.032 konutu daha teslim ederek son 3 yılda 3 bin 600’ü Sur Yapı Antalya’da olmak üzere 5 binden fazla konutu sahipleriyle buluşturduk.” değerlendirmesinde bulundu.

Sur Yapı Antalya’da en hızlı inşa edilen ve oturuma ilk açılan bölümün Park etabı olduğunu belirten Altan Elmas, “Sur Yapı Antalya projemizle Antalya’da yeni bir şehir inşa ediyoruz. Bu şehirde teslimine uzun süredir devam ettiğimiz Park etabında yaşam başladı ve 9 bin kişi yaşıyor. 2023 yılının haziran ayı sonuna kadar ise hak sahiplerinin tüm konutlarını teslim etmiş olacağız.” ifadelerini kullandı.

“Sur Cadde ile Sur Yapı Antalya’daki ticari aktivite hızlanacak”

Tamamlandığında 70 bin kişinin yaşayacağı Sur Yapı Antalya’da, çeşitli etaplardaki yaklaşık 8 bin 500 konutun inşaatına devam ettiklerini anlatan Elmas, Park etabındaki 35 blokta doluluk oranının yüzde 100’e ulaştığı bilgisini verdi.

Altan Elmas, şunları kaydetti:

“Konut teslimlerinin geçtiğimiz ağustos ayında başladığı Turkuaz Sitesi’nde de sona yaklaştık. 2023 yılının son çeyreğinde teslimlerimizi tamamlayacağız. Tüm blokları su kenarında yer alan ve suyla gelen medeniyet temasının hâkim olduğu Turkuaz Sitesi'nde 1.105 konut yer alıyor. Büyük metrekareye sahip daireleriyle geniş ve ferah bir yaşam sunan bu etabımız, yemyeşil bahçesi ve rengarenk çiçekleri, çocuklar ve yetişkinler için dört mevsim kullanılacak açık ve kapalı yüzme havuzları, gölet kenarındaki dinlenme alanları, site konsepti içerisinde oluşturulan meydanları, yürüyüş yolları ve modern çevre düzenlemesiyle ön plana çıkıyor.

Projenin bir diğer etabı olan Sur Cadde ise Antalya'nın 'Şanzelize'si olarak konumlandırılan 1,3 kilometre uzunluğundaki Alışveriş Caddesi’ne ev sahipliği yapıyor. Sur Cadde’deki 7 blok, 485 konut ve 68 ofis ile 68 dükkânın anahtar teslimleri de hızla devam ediyor. Sur Cadde ile Sur Yapı Antalya’daki ticari aktivite hızlanacak ve şehir dokusu daha da görünür hale gelecek.”

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı

Bu içeriğe sadece +plus aboneler erişebilir.

Piyasalara dair düşüncelerinizi paylaşmak ve daha fazla yoruma ulaşmak için hemen ABONE OLUN!
ABONE OLUN Zaten bir hesabınız varsa Oturum Açın

En çok okunan haberler

Konut satışları 2023'te 17,5 azaldı

19 Ocak 2024 Cuma

İş yerlerine yapılacak kira artış oranı belli oldu

4 Aralık 2023 Pazartesi

Türkiye’de ekim ayında konut satışları azaldı

16 Kasım 2023 Perşembe

Konut Fiyat Endeksi temmuzda yüzde 7,3 arttı

18 Eylül 2023 Pazartesi

Türkiye'de ağustosta 122 bin 91 konut satıldı

16 Eylül 2023 Cumartesi
İzleme Listesi
Genişlet
İzleme listeniz boş

Favori emtialarınızı hızlı erişim için ekleyin ve son fiyat değişim haberlerini kaçırmayın.


Takip ettiğiniz haber kategorisi bulunmuyor
Bildirim Tercihlerini Düzenle
E-Bülten Aboneliği
En güncel haberleri ve günlük demir fiyatlarını e-posta ve sms olarak almak için kayıt olun.
Şimdi Plus Abonesi Olun!
3 gün ücretsiz deneyin!
Şimdi Abone Olun
Tarafsız Fiyatlar
Haberdar Olun
İl Demir Fiyatları
Yorumlar ve Analizler
Şimdi Abone Olun