9.097,15 TL BIST 100 BIST 100
31,35 $ USD USD
€34,05 EUR EUR
4,37 CNY CNY CNY
0,13 CNY CNY/EUR CNY/EUR
45,26 TL Faiz Faiz
83,55 $ Petrol(brent) Petrol(brent)
23,12 $ Gümüş(ons) Gümüş(ons)
3,85 $ Bakır(lb) Bakır(lb)
113,89 $ (CME) 62% Fe (CME) 62% Fe
392,00 $ Gemi Söküm Gemi Söküm
2.100,60 TL Altın(gr) Altın(gr)

SteelFab, teknolojinin benimsenmesine ve endüstriyel üretime yardımcı olacak

BAE ve bölgenin ekonomik ve endüstriyel büyümesi için hayati bir motor olan SteelFab ticaret fuarı ve konferansı, 8-11 Ocak 2024 tarihleri arasında Expo Centre Sharjah'da 19. kez düzenlenmeye hazırlanıyor.

SteelFab, teknolojinin benimsenmesine ve endüstriyel üretime yardımcı olacak

BAE'nin güçlü ekonomik performansı ve inşaat sektöründeki olağanüstü canlanma, metal işleme, metal imalatı ve çelik imalat sektörüne yönelik yaklaşan ticaret etkinliğinin tonunu belirlemeye hazırlanıyor.

BAE ve bölgenin ekonomik ve endüstriyel büyümesi için hayati bir motor olan SteelFab ticaret fuarı ve konferansı, 8-11 Ocak 2024 tarihleri arasında Expo Centre Sharjah'da 19. kez düzenlenmeye hazırlanıyor.

Expo Centre Sharjah CEO'su Saif Mohamed Al Midfa; "SteelFab, BAE'nin sanayi sektörünün kaydettiği kayda değer ilerlemenin yanı sıra ileri teknolojinin benimsenmesi ve sektörde inovasyonun teşvik edilmesinde önemli bir rol oynamıştır. Fuar, ülkenin endüstriyel girişimleri için bir itici güç olmuş, endüstriyel ihracatın artmasına ve sektörün ulusal ekonomiye katkısının yükselmesine yol açmıştır," dedi.

Sanayi ve İleri Teknoloji Bakanlığı rakamlarına göre BAE, sanayi sektörünün ulusal gayri safi yurtiçi hasılaya katkısını 2020 yılına göre %38 artırarak 50 milyar ABD dolarına çıkarmayı başardı. Ayrıca, Uluslararası Para Fonu da dahil olmak üzere çok sayıda yabancı danışmanlık ve finans kuruluşu, BAE'nin 2024 yılında KİK'te en iyi performans gösteren ekonomi olarak ortaya çıkacağını öngördü.

"BAE, BAE Endüstri 4.0 programı kapsamında sanayi sektöründe Dördüncü Sanayi Devrimi teknolojilerinin benimsenmesini hızlandırıyor ve bu da en son teknolojilere ve sürdürülebilir çözümlere yönelik talep artışından yararlanmak için SteelFab'daki üreticiler ve distribütörler arasında büyük ilgi yarattı. Expo Centre Sharjah Satış ve Pazarlama Direktörü Sultan Shattaf, "İmalat sektörü için ana talep kaynağı olan inşaat sektörü, yüksek petrol fiyatları ve ülkenin kalkınma hamlesi sayesinde büyüyecek ve metal işleme endüstrisi için sipariş defterlerini meşgul edecek" dedi.

SteelFab'ın Ocak 2023'te düzenlenen bir önceki fuarı da 33 ülkeden 200 katılımcının 400 markayı sergilemesi ve 65 ülkeden 6.000 ticari ziyaretçinin ilgisini çekmesiyle etkileyici bir performans sergilemişti.

2024 yılında 19. kez düzenlenecek olan SteelFab, Kaynak ve Kesme, Metal Kesme, Takım Tezgahları, Metal Şekillendirme, Çelik Makineleri, Boru İnşaat Ekipmanları ve Yüzey Hazırlama ve Son İşlem gibi özel segmentler aracılığıyla önde gelen küresel üreticilere ve bayilere ev sahipliği yapacak.

En yeni kaynak ve kesme makine ve ekipmanlarının en büyük canlı sergisinin yanı sıra Best-Welder @SteelFab yarışması, ev sahibi alıcı programı, çevrimiçi B2B eşleştirme platformu ve 8. Fasteners World Middle East de fuarda yer alacak.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı

Bu içeriğe sadece +plus aboneler erişebilir.

Piyasalara dair düşüncelerinizi paylaşmak ve daha fazla yoruma ulaşmak için hemen ABONE OLUN!
ABONE OLUN Zaten bir hesabınız varsa Oturum Açın

En çok okunan haberler

Euro Mine Expo 2024'ün odağında en son yenilikler yer alıyor

28 Şubat 2024 Çarşamba

Avrupa Yeşil Bakır Zirvesi 13-14 Haziran 2024 tarihlerinde gerçekleştirilecek

1 Mart 2024 Cuma

Asiamold Select – Guangzhou 4-6 Mart tarihleri arasında!

29 Şubat 2024 Perşembe

Maden Türkiye 2024 Fuarı Satışlarının %98’i Tamamlandı

29 Şubat 2024 Perşembe

Made in Steel 2025: Çelik sektörü geleceği şekillendiriyor!

26 Şubat 2024 Pazartesi
İzleme Listesi
Genişlet
İzleme listeniz boş

Favori emtialarınızı hızlı erişim için ekleyin ve son fiyat değişim haberlerini kaçırmayın.


Takip ettiğiniz haber kategorisi bulunmuyor
Bildirim Tercihlerini Düzenle
E-Bülten Aboneliği
En güncel haberleri ve günlük demir fiyatlarını e-posta ve sms olarak almak için kayıt olun.
Şimdi Plus Abonesi Olun!
3 gün ücretsiz deneyin!
Şimdi Abone Olun
Tarafsız Fiyatlar
Haberdar Olun
İl Demir Fiyatları
Yorumlar ve Analizler
Şimdi Abone Olun