7.913,76 TL BIST 100 BIST 100
3,90 CNY CNY CNY
28,97 $ USD USD
€31,19 EUR EUR
0,12 CNY CNY/EUR CNY/EUR
38,44 TL Faiz Faiz
75,84 $ Petrol(brent) Petrol(brent)
23,00 $ Gümüş(ons) Gümüş(ons)
3,83 $ Bakır(lb) Bakır(lb)
136,32 $ Demir Cevheri (CME) Demir Cevheri (CME)
387,00 $ Gemi Söküm Gemi Söküm
1.866,25 TL Altın(gr) Altın(gr)

Rigips Alçı ile Dalsan Alçı, güçlerini birleştirdi

Sürdürülebilir ve hafif inşaat çözümleri konusunda dünya lideri olan Saint-Gobain, kökleri 1932 yılına kadar uzanan güvenilir yapı çözümleri sunan Dalsan Alçı ile işbirliği yaparak sektörde öncü bir güç oluşturdu.

Rigips Alçı ile Dalsan Alçı, güçlerini birleştirdi

Saint-Gobain Rigips Alçı Sanayi ve Ticaret A.Ş (Rigips Alçı) ile Dalsan Alçı Sanayi ve Ticaret A.Ş. (Dalsan Alçı), sektörde önemli bir adım atarak ortak girişim işlemini tamamladıklarını duyurdu. 1 Eylül 2023 tarihi itibariyle, Rigips Alçı ve Dalsan Alçı, tek bir tüzel kişi olarak Dalsan Alçı Sanayi ve Ticaret A.Ş çatısı altında bir araya gelecek.

Bu yeni işbirliği, iki saygın şirketin kaynaklarını birleştirerek daha geniş bir ürün yelpazesi sunma kapasitesini artırmasını sağlayacak. Bu birleşme ile müşterilere daha fazla çeşitlilik ve kalite sunma amacı güdülüyor. Saint-Gobain Rigips Alçı ve Dalsan Alçı, sektördeki deneyim ve uzmanlıklarını birleştirerek daha da güçlenmiş bir şekilde ilerlemeye kararlı.

Rigibs Alçı’dan yapılan ortaklık duyurusunda şu sözler yer aldı:

“Şirketimiz Saint-Gobain Rigibs Alçı Sanayi ve Ticaret A.Ş. (Rigibs Alçı) ile Dalsan Alçı Sanayi ve Ticaret A.Ş. (Dalsan Alçı) arasında Mart 2023 tarihinde ortak girişim işlemi tamamlanmış ve her iki şirkette de karşılıklı hisse satışı söz konusu olmuştur. 1 Eylül 2023 tarihi itibariyle Rigips Alçı ve Dalsan Alçı faaliyetlerine tek bir tüzel kişi olarak Dalsan Alçı Sanayi ve Ticaret A.Ş. altında devam edeceklerdir. 

Dalsan Alçı ile hayata geçirdiğimiz yeni ortaklık sayesinde daha da güçlenerek hep birlikte daha büyük bir aile olarak yolumuza devam edeceğiz. Sizlere daha zengin bir ürün yelpazesi ile daha da ileriye taşıyacağımıza inanıyoruz.

Bugüne kadar bize gösterdiğiniz güven ve destekleriniz için tekrar teşekkür ederiz!”

Bu ortaklık, inşaat ve yapı malzemeleri sektöründe önemli bir gelişmeyi temsil ediyor ve sektördeki rekabetin şekillenmesinde yeni bir dönemin başlangıcı olarak kabul ediliyor.

Sain-Gobain hakkında: Sürdürülebilir ve hafif inşaat çözümlerinde dünya lideri Saint-Gobain, inşaat pazarları ve endüstriyel pazarlar için malzemeler ve servisler tasarlar, üretir ve dağıtır. Saint-Gobain, kamu ve özel binaların yenilenmesi, hafif inşaat ve inşaatların ve endüstrinin dekarbonizasyonu için, kesintisiz bir inovasyon süreciyle geliştirilmiş bütünleşik çözümler sunar ve bu sayede sürdürülebilirlik ve performans sağlar. Grubun tüm faaliyet ve taahhütleri, var olma amacına da hizmet etmektedir.

Dalsan Alçı hakkında: Kökleri 1932 yılına dayanan Dalsan Alçı, torbalı ürünlerden silolu sistemlere, teknik alçı levhalardan dış cephe levhalarına kadar yapı sektörüne inovatif ürünler sunmaktadır. Düşük karbon salımı ile üretim anlayışını önemseyerek, sürdürülebilirliğe odaklanıp, pazarın ihtiyaçları doğrultusunda yüksek performanslı sistemler ve sistem elemanları üretmektedir. Yenilikleriyle sektöre yön veren Dalsan Alçı, zeminden çatıya, duvardan duvara güvenilir yapı çözümleri ile fark yaratmaktadır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı

Bu içeriğe sadece +plus aboneler erişebilir.

Piyasalara dair düşüncelerinizi paylaşmak ve daha fazla yoruma ulaşmak için hemen ABONE OLUN!
ABONE OLUN Zaten bir hesabınız varsa Oturum Açın

En çok okunan haberler

Avrupa Merkez Bankası'nın Nisan 2024'ten itibaren faiz oranlarını düşürmesi bekleniyor

8 Aralık 2023 Cuma

KARDEMİR Van’da 27,3 MW’lık GES kuracak

7 Aralık 2023 Perşembe

Kocaer Çelik 23 milyon dolarlık dev siparişi duyurdu!

7 Aralık 2023 Perşembe

Tatmetal, 2024'te üçüncü galvaniz hattını devreye almayı planlıyor

7 Aralık 2023 Perşembe

Çin ve AB arasında karbon politikası anlaşmazlıkları derinleşiyor

6 Aralık 2023 Çarşamba
İzleme Listesi
Genişlet
İzleme listeniz boş

Favori emtialarınızı hızlı erişim için ekleyin ve son fiyat değişim haberlerini kaçırmayın.


Takip ettiğiniz haber kategorisi bulunmuyor
Bildirim Tercihlerini Düzenle
E-Bülten Aboneliği
En güncel haberleri ve günlük demir fiyatlarını e-posta ve sms olarak almak için kayıt olun.
Şimdi Plus Abonesi Olun!
3 gün ücretsiz deneyin!
Şimdi Abone Olun
Tarafsız Fiyatlar
Haberdar Olun
İl Demir Fiyatları
Yorumlar ve Analizler
Şimdi Abone Olun