9.097,15 TL BIST 100 BIST 100
4,37 CNY CNY CNY
31,35 $ USD USD
€34,05 EUR EUR
0,13 CNY CNY/EUR CNY/EUR
45,26 TL Faiz Faiz
83,55 $ Petrol(brent) Petrol(brent)
23,12 $ Gümüş(ons) Gümüş(ons)
3,85 $ Bakır(lb) Bakır(lb)
113,89 $ (CME) 62% Fe (CME) 62% Fe
392,00 $ Gemi Söküm Gemi Söküm
2.100,60 TL Altın(gr) Altın(gr)

İZTO İmar, Şehircilik ve Kentsel Dönüşüm Komisyonu’ndan Başkan Soyer’e ziyaret

İzmir Ticaret Odası(İZTO) İmar, Şehircilik ve Kentsel Dönüşüm Komisyonu, İZTO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Özgener’in başkanlığında İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’i ziyaret etti...

İZTO İmar, Şehircilik ve Kentsel Dönüşüm Komisyonu’ndan Başkan Soyer’e ziyaret

İZTO bünyesinde pek çok sektöre ilişkin komisyon kurduklarını ifade eden İZTO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Özgener, “İmar, Şehircilik ve Kentsel Dönüşüm Komisyonu, gündemi en yoğun komisyonlarımızdan biri. İnşaat sektörüyle ilgili görüşlerin paylaşılması ve sorunların gündeme getirilerek çözüm önerilerinin aktarılması açısından böyle bir ziyaretin gerçekleştirilmesinden memnuniyet duyuyor, Sayın Başkan Soyer’e bizlere zaman ayırdığı için teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

Ziyarette, İZTO İmar, Şehircilik ve Kentsel Dönüşüm Komisyonu üyelerinin İBB Başkanı Soyer’e aktardığı konular arasında; İzmir Büyükşehir Belediyesi İmar Yönetmeliği yürürlük tarihinden önce hazırlanan projelerin ruhsat alamaması, kentsel dönüşümde uzlaşı sağlanması, şehrin önümüzdeki 40-50 yılının planlaması, tüm ilçe belediyelerin e-belediye sistemine geçmesi ile Planlı Alanlar İmar Yönetmeliği’ne hızlı entegrasyonun sağlanması yer aldı.

Bu konularla birlikte, 30 Ekim İzmir depreminin ardından Büyükşehir Belediyesi tarafından hızlandırılan kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında İzmirli firmalar olarak her türlü desteği vereceklerini ifade eden Komisyon Üyeleri, sektörün, anlaşma sağlanan inşaatların yıkılmasından proje yapımına, inşaatların yapılmasından yapı kullanım sürecine kadar karşılaşılan sorunlarla ilgili çözüm önerilerini paylaştılar.

Ayrıca toplantıda, İzmir Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, e-ruhsat yazılım programlarını güncellediklerini ve bunun tüm ilçe belediyelerinde de uygulanacağının bilgisini aktardılar.

Komisyon Üyeleri, 3 Haziran 2021 tarihinde yürürlüğe giren İzmir Büyükşehir Belediyesi İmar Yönetmeliği öncesinde yapılan inşaat sözleşmelerinin mevcut yönetmeliğin çeşitli maddelerine uyumu konusundaki sıkıntılarını ve çözüm önerilerini de dile getirdiler.

Ziyarette aktarılan sorunlar ve önerilere ilişkin hususların detaylandırılarak iletilmesini dileyen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “Bugün paylaşılan konulara ilişkin çözümler üretmek adına elimizden gelen herşeyi yapacağız” dedi. İZTO İmar, Şehircilik ve Kentsel Dönüşüm Komisyonu tarafından hazırlanacak dosyanın kendilerine ulaşmasını müteakip ilgili paydaşların bir araya geldiği bir toplantı yapılmasını öneren Soyer, ayrıca, 1/25.000 planı ve toplantıda dile getirilen konularla ilgili  İzmir Ticaret Odası üyelerine yönelik bir toplantı yapabileceklerini ifade etti. İZTO Başkanı Özgener, “Her iki toplantının düzenlenmesinin çok faydalı olacağına inanıyorum” şeklinde konuştu.

Başkan Soyer’in, 10 yıllık süreçte İzmir’in planlamalarına ilişkin çalışmalar hakkında bilgi verdiği ziyarete; İzmir Ticaret Odası Meclis Başkanı Selami Özpoyraz, İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Dr. Buğra Gökçe, İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Emre Kızılgüneşler, İBB Genel Sekreter Yardımcısı Suphi Şahin, İmar Şehircilik ve Kentsel Dönüşüm Komisyon Başkanı ve Meclis Üyesi Levent Bendeş, Komisyon Başkan Yardımcıları ve Meclis Üyeleri Jülide Tutan Hergül ve Niyazi Gültekin, Meclis Üyeleri Adnan Bozbay, Ahmet Eren, Alaettin Epözdemir, Ayhan Sulak, Bekir Arduçlu ve Ziya Dağlıer, Disiplin Kurulu Üyesi Reşat Budak ile komite üyeleri katıldı.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı

Bu içeriğe sadece +plus aboneler erişebilir.

Piyasalara dair düşüncelerinizi paylaşmak ve daha fazla yoruma ulaşmak için hemen ABONE OLUN!
ABONE OLUN Zaten bir hesabınız varsa Oturum Açın

En çok okunan haberler

Avrupa Komisyonu'ndan İtalya'ya 370 milyar Euro'luk yeşil çelik desteği

1 Mart 2024 Cuma

Tata Steel ve GEDIA, karbonsuz çelik tedariği için anlaşma imzaladı 

29 Şubat 2024 Perşembe

Salzgitter Flachstahl GmbH ile Octopus Energy'nin yeşil çelik işbirliği!

21 Şubat 2024 Çarşamba

Samail sanayi şehri: Umman'da büyüme ve yatırımın öncüsü

20 Şubat 2024 Salı

Avrupa'daki Celsa tesislerinin satışıyla ilgili endişeler!

20 Şubat 2024 Salı
İzleme Listesi
Genişlet
İzleme listeniz boş

Favori emtialarınızı hızlı erişim için ekleyin ve son fiyat değişim haberlerini kaçırmayın.


Takip ettiğiniz haber kategorisi bulunmuyor
Bildirim Tercihlerini Düzenle
E-Bülten Aboneliği
En güncel haberleri ve günlük demir fiyatlarını e-posta ve sms olarak almak için kayıt olun.
Şimdi Plus Abonesi Olun!
3 gün ücretsiz deneyin!
Şimdi Abone Olun
Tarafsız Fiyatlar
Haberdar Olun
İl Demir Fiyatları
Yorumlar ve Analizler
Şimdi Abone Olun