11.024,33 TRY BIST 100 BIST 100
4,57 CNY CNY CNY
32,97 USD USD USD
35,87 EUR EUR EUR
0,13 CNY CNY/EUR CNY/EUR
40,55 TRY Faiz Faiz
85,89 USD Petrol(brent) Petrol(brent)
31,06 USD Gümüş(ons) Gümüş(ons)
4,49 USD Bakır(lb) Bakır(lb)
107,83 USD (CME) 62% Fe (CME) 62% Fe
382,00 USD Gemi Söküm Gemi Söküm
2.553,39 TRY Altın(gr) Altın(gr)

EFRS’nin mottosu ‘Sürdürülebilir Çelik, Güçlü Yarınlar’

Sempozyumun ilk günü, katılımcılar yerlerini aldıktan sonra büyük bir coşku ile açılış gerçekleşti. EFRS Uluslararası Demir Çelik Sempozyumu başkanlığını yürüten Ekinciler Demir ve Çelik Sanayi A.Ş. Genel Müdürü Fatih Keseroğlu sempozyumun açılışını yaptı.

EFRS’nin mottosu ‘Sürdürülebilir Çelik, Güçlü Yarınlar’

Ekinciler Demir ve Çelik Sanayi A.Ş. Genel Müdürü Fatih Keseroğlu konuşmasına yönetim kurulundaki 15 delege adına katılımcılara hoş geldiniz dileklerini ileterek başladı. İki gün önce Kaptan Demir Çelik Kurucusu ve Onursal Başkanı Sayın Yaşar Kaptan Çelik için taziye dilekleri ile konuşmasına devam etti.

Keseroğlu ‘‘Bu seneki temamız günümüz ve geleceğimizin önemli konularından biri olan sürdürülebilirlik üzerine, bildiğiniz gibi sürdürülebilirlik çevresel sorunların çözümünü tanımlayan bir kavram olmaktan çok daha fazlasını ifade ediyor. Bu kavram ekonomik ve toplumsal yapımızı, gelecek nesillere karşı olan sorumluluklarımızı da kapsayan geniş bir atılıma sahip.

Çevreyi koruyup desteklerken aynı zamanda ekonomik büyümeyi ve sosyal eşitliği de sağlamayı amaçlayan bir kavramdır.

Daha özet bir tanımla ise, sürdürülebilirlik; gelecekte daha yaşanılabilir bir Dünya yaratmak için bizlerin şimdiden atması gereken adımdır aslında, bunlar bireyler olarak hepimizin sadece ulusal düzeyde değil, uluslararası düzeyde de katkı da ve iş birliğinde bulunması gereken süreçtir.

Bu düşünceyle yönetim kurulu olarak bu seneki mottomuzu Sürdürülebilir Çelik, Mutlu Yarınlar olarak seçmeyi uygun bulduk.’’ Şeklinde açıklama yaptı.

Alt başlıklarımız; Hammadde ve Enerji, karbon nötr çelik, kaynak yönetimi, yenilikçi ü2retim teknikleri, yapay zekâ, iş sağlığı ve güvenliği

Keseroğlu; Bugün 2 panelimiz ve 1 oturumumuz olacak, önce sektörümüzün önemli isimlerinden sayın Muammer Bilgiç moderatörlüğünde Emirates Steel’den sayın Manal Al Badawi,  Badische Stahl Engineering’ten Sayın Sebastian Baumgartner,  T.C Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’ndan Sayın Ümit Yasin Güven, Çolakoğlu Metalurji’den Özgür Özsoy’un konuk oldukları Çelik’te Sürdürülebilirliğin tartışıldığı  açılış paneli olacak. Öğleden sonra ise Elif Sungur’un moderatörlüğünde insan kaynakları paneli gerçekleşecek.’ İfadelerini ekledi.

İkinci günde iki ayrı salonda toplam sekiz oturumda otuz iki sunum gerçekleşecek

Fatih Keseroğlu ‘Sempozyum boyunca değerli konuşmacılarımızın ve panelistlerimizin çelik üretiminde sürdürülebilirlik yolunda elde ettikleri başarıları ve karşılaştıkları zorlukları içtenlikle bizlerle paylaşacaklarına inanıyorum, eminim bu bilgiler hepimize yeni bir bakış açısı kazandıracaktır. Başarılı ve verimli bir sempozyum dileğiyle, bu 2 gün boyunca yapılacak paylaşım ve tartışmaların sektörümüzde büyük yer etmesini ve ilham verici olmasını diliyor her geçen yıl büyüyerek sektördeki etkinliğini artıran bu organizasyonumuza başta demir çelik üretici firmalarımız olmak üzere; gala yemeği, coffee break, platin gümüş ve toplam 66 sponsorumuza ve stant açan 55 firmamıza teşekkür ediyor, katılımınız ve destekleriniz için hepinize en içten duygularımla saygılar sunuyorum’ dedi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı

Bu içeriğe sadece +plus aboneler erişebilir.

Piyasalara dair düşüncelerinizi paylaşmak ve daha fazla yoruma ulaşmak için hemen ABONE OLUN!
ABONE OLUN Zaten bir hesabınız varsa Oturum Açın
SteelRadar Insight - Sayı 1 (Haziran 2024)

En çok okunan haberler

Türk limanlarında elleçlenen yük miktarı arttı

12 Temmuz 2024 Cuma

ABD'nin çelik ithalatı haziran ayında azaldı

12 Temmuz 2024 Cuma

Vietnam'ın sıcak haddelenmiş çelik ithalatındaki artış devam ediyor

12 Temmuz 2024 Cuma

Çin hurda piyasası dalgalı bir seyir izliyor

12 Temmuz 2024 Cuma

Hindistan’da demir cevheri fiyatları dalgalı seyrediyor

12 Temmuz 2024 Cuma
İzleme Listesi
Genişlet
İzleme listeniz boş

Favori emtialarınızı hızlı erişim için ekleyin ve son fiyat değişim haberlerini kaçırmayın.


Takip ettiğiniz haber kategorisi bulunmuyor
Bildirim Tercihlerini Düzenle
E-Bülten Aboneliği
En güncel haberleri ve günlük demir fiyatlarını e-posta ve sms olarak almak için kayıt olun.
Şimdi Plus Abonesi Olun!
3 gün ücretsiz deneyin!
Şimdi Abone Olun
Tarafsız Fiyatlar
Haberdar Olun
İl Demir Fiyatları
Yorumlar ve Analizler
Şimdi Abone Olun